Ar 6000 skolēnu līdzdalību atklāta iniciatīva „Latvijas skolas soma”

Ceturtdien, 6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Arī Rīgas 51.vidusskola piedalās šajā iniciatīvā.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

“Latvijas simtgadei veltītā programma “Skolas soma” ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar  radošām personībām. Tie ir  pārsteidzoši atklājumi  un jauna emocionālā pieredze.  Tas vienkārši ir interesanti. Iespējams, pats svarīgākais šīs programmas mērķis ir vienlīdzība jeb vienādas iespējas visiem. Tas nozīmē, ka tajā var piedalīties skolēni no visas Latvijas un nevienam nav nekādu privilēģiju. Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi,” atklāšanas uzrunā uzsvēra Ministru prezidents, iniciatīvas „Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis.

„„Latvijas skolas somas” iniciatīva ir veidota ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem,” atzīmē kultūras ministre Dace Melbārde, uzsverot, ka šī, lielākā no Latvijas valsts simtgades iniciatīvām, ikkatram no vairāk nekā 240 tūkstošiem 1.- 12.klases skolēnu to palīdzēs piedzīvot, izzināt un nodot tālāk.

“Latvijas skolas soma” ir valsts finansētu atbalsta programma, lai visiem 1.–12. klašu skolēnam, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi.

Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem. Pirms koncerta Arēna Rīga aizrautīgi degustēja dažādus radošos eksperimentus, iepazina kino un animācijas tapšanas

 

aizkulises, kā  arī  dalījās  iespaidos  kādu  viņi  saredz  Latviju  vēl  pēc  simt  gadiem. Programmas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums tika veidots sadarbībā ar Rīgas domi.

Atklāšanas pasākumu veidoja Kultūras ministriju sadarbībā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Plašāka informācija par iniciatīvu „Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā: www.lv100.lv/skolassoma.

Rīgas 51.vidusskola aktīvi iesaistās iniciatīvā-Latvijas skolas soma, daudzas klases jau šajā semestrī ir piedalījušās un dalījušās ar piedzīvoto, ar emocijām, veikuši atgriezenisko saiti.

Rīgas 51. vidusskola 7.b klase “Latvijas skolas soma”

Mācību ekskursija uz kinopilsētu “Cinevilla”

 

Pasākuma nosaukums – "Latvijas Skolas Soma" Projekta ietvaros

mācību ekskursija uz kinopilsētu “Cinevilla” .

norises vieta, datums - kinopilsēta “Cinevilla”, 21.09.2018. Klase, skolēnu skaits – 7.b, 24 skolēni.

Mērķis: veicināt piederības apziņu Latvijas valstij un patriotismu, apzinot Latvijas kultūras mantojumu.

Lai sekmētu Latvijas valstiskuma priekšnoteikumu un aktualizētu savas valsts kultūras mantojumu, 7.b klašu skolēni apmeklēja kinopilsētu

“Cinevilla” un apskatīja filmu Rīgas sargi”.

Pirms aktivitātes.

1476395014

Pirms ekskursijas klases stundā tika apskatīta vēsturiska filma Rīgas

sargi” Filma veltīta Latvijas neatkarības kara kulminācijas brīdim – cīņai pret Bermonta karapulkiem 1919. gada rudenī. tālajā 1919. gadā – nācijai nācās saņemties un sapni par savu valsti izcīnīt ar asinīm. Viņi atzīst, ka jāzina arī vēstures patiesie fakti, kas filmai kalpoja kā “ceļa zīmes”. Ar skolēniem tika pārrunāts par vēsturiskiem notikumiem, kas tika atspoguļoti filmā.

 

Aktivitāte

2018.gada   21.septembrī       mācību   ekskursija   uz    kinopilsētiņu

„Cinevilla”.

2018.gada 21. septembrī 7.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz kinopilsētiņu „Cinevilla”.

Skolēniem bija iespēja apskatīt dekorācijas, filmēšanas paviljonus un

vēsturiskus tērpus . Pēc kinopilsētiņas apskates bija noorganizētas

dažādas izklaides. Skolēniem bija iespēja atpazināt “Rīgas sargi” filmā redzētos rekvizītus – vēsturiskos tiltus, veco tramvaju, seno laiku militārās tehnikas un ēkas. Te ir filmētas labi zināmās latviešu filmas

“Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens” un epizodes citām latviešu filmām. Skolēniem bija iespēja piedalīties specefektu šovā, filmējot īsus sižetus.

1476395016

Pēc aktivitātes

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par ekskursijas ieguvumiem un trūkumiem.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas.

Paskatījās filmu, kurā skolēni bija aktieru lomā. Un izpildīja anketu par ekskursijas organizāciju un par katra skolēna piedalīšanos šādā

pasākumā.

1476395017

 

Skolēnu secinājumi

1476395019

 1476395020

1476395022

1476395024

Var secināt, ka pasākuma mērķi sasniegti. Tā bija lieliska dāvana valsts simtgadē! Skolēni izzināja un klātienē pieredzēja Latvijas kultūras

vērtības. Tika nodrošināta starpdisciplināra saikne,

pilnveidotas saskarsmes un komunikāciju prasmes.

Paldies D. Znotiņai par atbalstu un palīdzību ekskursijas organizēšanā.

7.b klases audzinātāja   S. Curbunova.

 

“Latvijas skolas somas” 5.a, 6.a un 6.b klašu iniciatīva

 

18.-20.septembrī projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 5.a, 6.a un 6.b klašu skolēni devās mācību ekskursijā keramikas darbnīcā "MersArt", lai iepazītu noslēpumaino mākslas keramiķa profesiju un keramiķa darbnīcas darbu.

SIA MersArt - tā ir 25 gadu pieredze keramikas ražošanā, tie ir cilvēki, kurus iedvesmo padarītais darbs, tā ir labiekārtota darbnīca, kurā tradīcijas un tehnoloģijas dod unikālu produktu, kurš tiek augsti vērtēts gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Pirms ekskursijas skolēniem bija dots uzdevums atrast kādu faktu par keramiku vai keramiķa profesiju, ko pēc tām viņi apsprieda grupās.

Ekskursijas laikā skolēni vēl uzzināja daudz interesantu faktu par keramiku, to vēsturi un nozīmi kultūras dzīvē, kā arī ģeogrāfisko aspektu ietekmi keramikas attīstībā un izplatībā.

Viņi aplūkoja ražotnes telpu ar krāsni, un uzzināja kā māla gabals kļūst par skaistām krūzēm, vāzēm un citiem traukiem un suvenīriem.

1476395025 1476395026

 

Visinteresantākā protams bija praktiskā darbošanās viesmīlīgajā "MersArt" darbnīcā, kur katrs izgatavoja savu suvenīru. Daudzie skolēni darbojās tik aizraujoši, ka paspēja izdarīt vairākus darbiņus un pat izdomāt savas formas, neizmantojot šablonus.

Pēc ekskursijas skolēni rakstīja savas atsauksmes un secinājumus. Varu teikt, ka visi bija pilnīgi apmierināti ar ekskursiju un dalību darbnīcā, atsauksmes bija ļoti pozitīvas un iedvesmojošas. Iesakām arī citiem izmēģināt un atklāt savus radošos talantus brīnišķīgajā ekskursijā uz "MersArt" darbnīcu!

 

Kl.audzinātājas: Karina Vuškāne

Vineta Telnere Svetlana Umarova

5.a klase (18.septembris)

 

  • klase (19.septembris)

 

  • klase (20.septembris)

ZIEMASSVĒTKU KAUJU MUZEJS.

1476395045

26.09.18 9.a.,b klases skolēniem (42 sk.) notika ekskursija uz Latvijas Kara muzeja filiāli „Ziemassvētku kauju muzejs” kurš atrodas Jelgavas rajona Valgundes novada „Mangaļu” mājās. Muzeja teritorijā ir

 

saglabājušies Baltijas reģionam unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Muzeja

iekštelpās skolēniem bija iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un

Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedz interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās ir apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

 

Skolēni varēja paturēt rokās aizsargus, izmēģināt ,kā ir šaut ar ložmetēju u.c.

Skolēnu atsauksmēs par muzeja apmeklējumu bija rakstīts, ka tika papildinātas zināšanas vēsturē un paplašināts redzes loks. Ļoti patika aktīvas nodarbības laukā.

Kl audzinātāja: Z. Rakstiņa

11.a klases iniciatīva-Latvijas skolas somas ietvaros-

 

  1. septembrī

 

11.a klases skolēni tikās ar lektori-Horeogrāfi Sintiju Siliņu, kura ļoti interesanti un

aizraujoši iesaistīja skolēnus to dienu vēsturiskajos notikumos, spēja skolēniem likt iejusties tā laika notikumos, izjust to dienu emocijas , pārdzīvojumus, ieinteresēt par tā laika

notikumiem. Skolēni strādāja grupās, aktīvi diskutēja, uzdeva jautājumus. Skolēniem iepriekš vēstures stundā kopā ar vēstures skolotāju I.Veikšu tika veikta sagatavošanās aktivitāte, atkārtoti un pārrunāti tā laika notikumi. Pēc radošajām darbnīcām skolēni veica atgriezenisko saiti, gandrīz visiem skolēniem šī darbnīca spēja likt saprast un iejusties tā laika notikumos, skolēni atzina, ka pašiem aktīvi darbojoties un iesaistoties nodarbības ir daudz

interesantākas un rezultatīvākas

 

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST