Super User

Super User

Piektdiena, 02 Aprīlis 2021 00:16

Projekta ietvaros “Panto cirks”, 1.b klase

Projekta ietvaros Panto cirks

Tiešsaistē

ZOOM

norises vieta, datums - Rīgas 51. vidusskolā ,   23.-26.03.2021.

Klase, skolēnu skaits – 1.b , 23 skolēni.

Bērniem tiek piedāvāta izrāde un nodarbība, kurā dalībnieki iepazīstinājās kā ar vispārīgam fiziskām prasmēm, tā arī atsevišķam cirka disciplīnām. Tajās tiek paradīta māka žonglēt, spēja noturēt līdzsvaru un koncentrēties, iemaņas aktiermeistarībā, veiklība un laba sadarbības prasme – iemaņas, kuras noderēs ne tikai cirkā, bet arī dzīvē. 

1

Izrāde un nodarbība arī vecākiem ir iespēja izkustēties kopā ar saviem bērniem, iepazīstot dažādas cirka disciplīnas. Rotaļu formā, veicinot uzticības un sadarbības pilnu atmosfēru, tas ir vērtīgi pavadīts brīvais laiks.

2

Pēc aktivitātes.

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas (sports, vizuāla māksla, sociālas zinības, valoda.)

Secinājumi:Panto cirks kurā skolēni  iepazīstinājās kā ar vispārīgam fiziskām prasmēm, tā arī atsevišķam cirka disciplīnām.  Rezultātā izveidojas brīnišķīgi iespaidi un krāsainie, košie un katram pilnīgi atšķirīgi zīmējumi, kas saglabāsies un priecēs viņus vēl ilgi.

Izrāde Panto cirks:

  • attīsta bērnu skaistuma izjūtu un fantāziju;
  • veicina radošumu;
  • izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos.

3

4

Paldies D. Znotiņai par izrādes Panto cirks organizēšanu, "Latvijas Skolas Soma"  projekta ietvaros.

                                                                                                                                         1.b klases audzinātāja    J.Trusova.          

5   6

7

8

9

 

 

Piektdiena, 02 Aprīlis 2021 00:12

Lieldienas - 2021

     Rīgas 51. vidusskolas 1.-4. klašu skolēni jau sākuši gatavoties Lieldienām un pavasarim! Lieldienas ir pavasara saulgriežu svinības, kad diena paliek garāka un nakts īsāka. Skolēni ar prieku sagaida Lieldienas, mācību stundās iepazīst šo svētku nozīmi un tradīcijas. Dizaina un tehnoloģiju stundās viņi veido kompozīcijas par Lieldienu tematiku, gan cālīšus, gan putnus, gan raibās Lieldienu olas!  Piedāvājam apmeklēt mūsu skolēnu darbu digitālo izstādi “Lieldienas 2021”. Liels paldies skolēniem! Paldies skolēnu vecākiem par atbalstu un sadarbību!  Priecīgās Lieldienas!

Ar cieņu, sākumskolas pedagogi.

Piektdiena, 02 Aprīlis 2021 00:09

Latvijas skolas soma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas 51.vidusskolā  9.b.,10.a.,12.b.,12.a  klases skolēni apmeklēja digitālo koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture” un “Sprādziens mūzikā” To vadīja Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa, aicinot doties romantiski muzikālā un krāšņā ceļojumā, kurā skanēja kino mūzikas pasaulē populārās melodijas (Valda Krūmiņa video montāža).

Pasākuma mērķis – iepazīties ar pasaules kinomākslas un kino mūzikas vēsturi un atcerēties pazīstamās pasaules un Rīgas kinostudijas filmas. Lai sasniegtu rezultātu, skolēni klausījās lekciju, noskatījās videofragmentus un veica uzdevumus darba lapā, atbildot uz jautājumiem, piemēram: Kā sauc klasisko stigu instrumentu, kuru spēlē mūziķe? Kā sauc filmas, kurās ir tikai divas krāsas?

Grūti iedomāties mūsdienu pasauli bez “kustīgo bilžu” jeb kino mākslas klātbūtnes. Un grūti iedomāties, ka kādreiz tas tika saukts par “Lielo mēmo”, kaut gan klusumā neviena filma jau netika izrādīta – pianists (tapers)  bija neatņemama priekšnesuma sastāvdaļa. Mēmā kino ēras beigās filmām jau tiek sacerēta īpaša mūzika. Koncertlekcijā skanēja mūzika un dziesmas no filmām: “Neiespējamā misija”, “Titāniks”, “Aģents 007”, “Joka pēc alfabēts” un citas. Skolēni tika iepazīstināti ar izcilākajiem kinomākslas paraugiem, kas raksturo kino mūzikas vēstures attīstību, un uzzināja, ka Rīgas kinostudija ir viena no senākajām kinostudijām Ziemeļeiropā.

Pēc lekcijas, daloties iespaidos par dzirdēto un redzēto, skolēni rakstīja recenzijas.

“Man šī lekcija patika, es uzzināju, ka mēmais kino ir kino bez skaņas. Bet klusuma nebija, tāpēc ka pianists (tapers) spēlēja kinoseansa laikā un varēja brīvi improvizēt. Pirmā skaņu filma tika demonstrēta Parīzē 1900. gadā.”

Pēc pasākuma skolēni rakstīja atsauksmes- “Es domāju, man noderēs ideja, kā var spēlēt ar draugiem vai kopā ar ģimeni brīvajā laikā, uzminot no kādas filmas ir dziesma.”

“Bija patīkami redzēt mīļākās animācijas filmas fragmentus un dzirdēt mīļākās dziesmas, dziedot kopā ar Miku Abaroniņu.” ”Man bija interesanti klausīties populāro mūziku, kura patīk maniem vecākiem.” ” Ļoti žēl, ka nevarēja skatīties šos pasākumus dzīvajā, noteikti iespaidi būtu vēl lielāki!”

Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: sociālo zinību  un mūzikas stundās.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju noskatīties koncertlekciju.

Zvanu sarakstu skatīt šeit

Svētdiena, 07 Marts 2021 13:58

Bērnu pieteikšana 1.klasei Rīgas skolās

Uzņemšanas iesniegums 1. kl. meklēt šeit.

Informācija Rīgas 51. vidusskolas topošo pirmklasnieku vecākiem šeit

Uzemana 1. klas 2021

Te pieejams video materiāls (https://www.youtube.com/watch?v=lHZ47gosNE0&t=2s), kurā RD IKSD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja stāsta “soli pa solim”, kā pieteikt un kā tiek uzņemti bērni Rīgas skolu 1. klasēs.

Ceturtdiena, 11 Februāris 2021 09:26

Diagnosticējošo darbu grafiksPārbaudiet skolēnu zināšanas un sniedziet viņiem iespēju izmēģināt diagnosticējošos darbus portālā Uzdevumi.lv! Klikšķiniet uz interesējošā darba nosaukuma, lai atvērtu treniņa uzdevumus!

Diagnosticējošie darbi:

Diagnosticējošo darbu grafiks  

Valsts pārbaudes darbu treniņuzdevumi un to skaidrojumi ir pieejami lietotājiem ar aktīvu PROF pieslēgumu. Savukārt bez maksas skolēni patstāvīgi var mācīties portāla Virtuālajā skolā, kur atrodamas 1.-12. klases tēmas dažādos mācību priekšmetos.

Vēlam veiksmi!

Ar cieņu,
Uzdevumi.lv komanda

1 lapa no 32