Super User

Super User

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 19:07

Interesantās profesijas

 

 

Rīgas 51.vidusskolā skolēnu pašpārvalde

no 12.10.-16.10- 1.-4. klasēs-

Interesantās profesijas.

 

Vadīja klases stundas, kas bija saistītas ar karjeras izvēli, interesantām profesijām. Skolnieces no 10. un 11. klasēm bija sagatavojušas izzinošās nodarbības, kur skolēni klausījās, skatījās darbojās paši.

 

13

14

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 18:55

Latvijas Skolas Soma-2020. Namdara darbnīca.

 

KOKU un KOKAMATNIECĪBAS IEPAZĪŠANA

programmas "LATVIJAS SKOLAS SOMA" ietvaros Rīgas 51.vidusskolā-30.09 un 16.10.

"Koka daudzveidīgā dzīve" ir izzinoši- radoša nodarbība  , kas notika 3. a.b.,c., 4.a.,b, 8.a.,c., 10a.,11.b.-12.b  klašu skolēniem, izzinošā norise ļāva  labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku- vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. Nodarbība tika  iedalīta četrās  savstarpēji papildinošās aktivitātēs.
Izziņa. Interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskati. Sarunas ietvaros skolēni tiek mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.
Prakse. Praktiska darbošnās kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana un kopīgās puķu kastes izgatavošana.
Relaksācija. Aktīva atpūta darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.
Zināšanu nostiprināšana. Skolotāju rīcībā nonāk īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem.

Bija  bagātīgs stāstījums par kokiem Latvijā un kā tos atšķirt pēc struktūras, pēc krāsas, pēc skaņas. Tie tika demonstrēti, taustīti, aplūkoti, ošņāti,  klausīti. Tika pastāstīti daudzi fakti: izplatītākais koks ir priede, tas ir mīksts un tam ir demokrātiska cena; kadiķa izstrādājums smaržo pēc rūgtajām vērmelēm; vīzes taisa no liepas mizas; ābele ir sarkanīga iekšpusē; katrs ceturtais koks Latvijā ir bērzs; ozols simbolizē puisi, vīrieti, savukārt liepa – meiteni, sievieti.

Izzinošās norises  praktiskajā daļā bērni varēja izgriezt savu šodienas izejas biļeti no skolas – vilnīti -, pacīnīties uz koka baļķa ar skaidu maisiem, pastaigāt ar koka kājām, slēpēm, zāģēt pārī ar zāģi ripas, ar cirvi tēst, padzenāt ripu u.tml. 

10

11

12

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 18:38

Latvijas Skolas Soma-2020. Shape of Music. 7.c

 

Rīgas 51. vidusskola 7.c klase

“Latvijas skolas soma”

 Pasākums ,, Mūzikas instrumenti’’

 

Pasākuma nosaukums – "Latvijas Skolas Soma" Projekta ietvaros

norises vieta, datums –Rīgas 51. vidusskola,  9.10.2020.

Klase, skolēnu skaits – 7.c , 16 skolēni.

Mērķis: veicināt piederības apziņu Latvijas valstij un patriotismu, apzinot Latvijas kultūras mantojumu.

Lai sekmētu Latvijas valstiskuma priekšnoteikumu un aktualizētu savas valsts kultūras mantojumu, 7.c klašu skolēni apmēklēja klasiskas mūzikas pasākumu, iepazistinājas ar mūzikas instrumentiem, pamēģināja spēlēt uz tiem.

Pirms aktivitātes.

Pirms ekskursijas klases stundā tika novadīta pārruna par mūzikas instrumentiem, par klasiskas mūzikas nozīmīgumu cilvēka audzināšanai un izaugsmei.

 Aktivitāte

2020. gada 9. oktobrī. Klasiskas mūzikas pasākums

Skolēniem bija iespēja klausīties klasisko mūziku, pamēģināt spēlēt ar mūzikas instrumentiem.

8

7

6

5

 

Pēc aktivitātes

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem, kā arī skolēni rakstīja par saviem iespaidiem, kurus viņi ieguva pasakumā.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas.

Skolēnu secinājumi

Var secināt, ka pasākuma mērķi sasniegti. Tā  bija lieliska dāvana! Skolēni izzināja un klātienē pieredzēja Latvijas kultūras  vērtības. Tika nodrošināta starpdisciplināra saikne, pilnveidotas saskarsmes un komunikāciju prasmes.

Paldies D. Znotiņai par atbalstu un palīdzību pasakuma organizēšanā.

                                                                 7.c klases audzinātāja    K.Rosijska

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 18:33

Labie darbi - 2020. 9.b

 

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Labo darbu nedēļas mērķis: vairot palīdzības sniegšanas kultūru, un tās laikā pastiprinātu uzmanību pievērst palīdzībai, kuras sniegšana iespējama bez liela finansiālā ieguldījuma.

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau divpadsmito gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek  aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un darbu.

Rīgas Zooloģiskais dārzs no 24. septembra līdz 11. oktobrim aicināja skolēnus  piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā "Zoozīļuks 2020", lai sarūpētu gardumus zoodārza iemītniekiem. Informācija.  Labo darbu nedēļas ietvaros 9. b skolēni iesaistījās šajā ozoļzīļu vākšanas akcijā.

Gandrīz visi 9.b klase skolēni piedalījās akcijā. Pēc stundām skolēni vāca zīles. Pirms zīļu nogādāšanas uz Rīgas zooloģisko dārzu, tās žāvēja, pārlasīja un atbilstoši pakoja kartona kastēs. Visbedzot 9.10.2020., savāktās zīles nodevām zoodārza darbiniekiem. Zoodārza darbinieks pastāstīja, ka zīles garšo ne  tikai mežacūkām. Skolēni uzzināja, ka ar ozolu dzinumiem tiek baroti Tropu mājas kukaiņi.

Akcija ir noslēgusies. Varēja secināt, ka akcija noritēja veiksmīgi. Skolēniem bija iespēja saprast cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana un cik tā ir nozīmīga.  

  

9.b klases  klases audzinātāja  S. Curbunova

4

3 

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 18:21

Labie darbi - 2020. 1.b

Rīgas 51. vidusskolas 1.b klases skolēni:

Projekts "Labie darbi".

norises vieta, datums - Rīgas 51.vidussk., no 05.10.2020. līdz 11.10.2020.

Klase, skolēnu skaits – 1.b, 23 skolēni.

Nodarbības mērķis: atklāt bērniem “Izpalīdzības nozīmi”.

 Rīgas Zoodārzs aicina skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā

3X1y9487Iko1687in3C9

Rīgas Zoodārzā sākas ikgadēja rudens tradīcija  - Zoozīļuks 2020, aicina skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā.

Ozolzīļu vākšanas akcijā var piedalīties klases vai skolēnu grupas.

Piedalījās ozolzīļu vākšanas akcijā skolēni uzzināja kā Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi, dažādi grauzēji, mandarīnpīles.

Bērniem pašam pagaidām ir maz praktiskas pieredzes, tāpēc klases kolektīvs nolēma pievērst tam uzmanību. Ar savas dvēseles siltumu sasildīt un palīdzēt Rīgas Zoodārza iemītniekiem.

IMG 20201009 161406[1] 1  

Ozolzīļu vākšanas laikā bērni atklāja noslēpumaino Zoodārza dzīvnieku pasauli, tika iepazīstināti ar dauzu dzīvnieku dzīvi, apskatīja tās. Izzināja barošanas principus un to kā pareizi to darīt. Bija iespēja uzzināt kādas praktiskas pieredzes dzīvnieku barošanas ir, kādas barību vielas dzīvniekiem ir nepieciešamas. Uzzināja kā vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem.

  2

Bērni uzzināja kā sevišķi zooiemītnieki priecājas par sarkanā ozola zīlēm. Arī skolēni tagad zina kā parastā ozola zīles ir ovālas formas, bet sarkanā – apaļas.

 

 

Kl.audz.J.Trusova

Otrdiena, 20 Oktobris 2020 17:48

Latvijas Skolas Soma-2020. Smilšu māksla. 1.b

Projekta ietvaros ar dabisko interesi par dabu, radoša un mērķtiecīga  “Smilšu māksla”.

 

Norises vieta, datums - Rīgas 51. vidusskolā, 16.10.2020.

Klase, skolēnu skaits – 1.b, 23 skolēni.

Mūsdienu straujajā laikā, kad bērniem ir pieejamas dažādas digitālās ierīces, skanošas un koši mirgojošas mantas, aktīvas izklaides, bieži vien tiek meklētas mierīgas nodarbības. Krāsaino smilšu nodarbības ir viens no veidiem, kā bērnos atjaunot dabisko interesi par dabu, radošu un mērķtiecīgu darbu. Darbs ar krāsainajām smiltīm veicina bērnu patstāvību, attīsta mākslinieciskās prasmes, sniedz pārliecību par izveidotā darba skaistumu.

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.27.03     WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.23.57

Dalībnieki aktīvi līdzdarbojas.

Visi  darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību, bija apmierināti un  varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par  klases biedru skaistajiem meistardarbiem. Tika gūtas pozitīvas emocijas.

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.25.28

Krāsojot smilšu aplikācijas, nebūs nepieciešams lietot papildus līmi vai smērēt rokas – speciāls līmpapīrs jau ir iestrādāts aplikāciju kartiņās, tāpēc smiltis pielips klāt uzreiz, tiklīdz noņemsiet aplikācijas virsējo papīra kārtu. Katra zīmējuma detaļa ir atdalīta, kas ļauj pielipināt attiecīgās krāsas smiltis ierobežotā platībā, saglabājot zīmējuma kontūras. 

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.25.08 

Tas šo produktu padara tik īpašu, jo zīmējumus ir iespējams izkrāsot ļoti precīzi pēc iedalītajām kontūrām un panākt akurātu rezultātu.

Pēc aktivitātes.

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas (latviešu valoda, dabas zinības, sociālas zinības, vizuāla māksla.)

Secinājumi: Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte bērniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas saglabāsies un priecēs viņus vēl ilgi.

Smilšu aplikāciju krāsošana:

  • attīsta bērnu krāsu izjūtu un fantāziju
  • veicina radošumu
  • izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos
  • attīsta pirkstu un rokas muskulatūru

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.27.18

Paldies D. Znotiņai par pasākuma "Latvijas Skolas Soma" organizēšanu,  projekta ietvaros  ar dabisko interesi par dabu, radoša un mērķtiecīga  “Smilšu māksla”.

                                                                                                                                                                                                                                    1.b klases audzinātāja    J.Trusova.

Otrdiena, 18 Augusts 2020 09:45

Projekta "Darīt kopā" noslēgums

2020.gada 14.augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika  projekta “Darīt kopā” noslēguma konference “Sadarbība. Pieredze. Uzticēšanās.”.

Konferences atklāšanā uzstājās Zane Matesoviča (THE BRITISH COUNCIL LATVIA VADĪTĀJA), viņa pastāstīja par projekta galvenajiem mērķiem un uzdevumiem par galvenajām idejām šajā projektā, kā arī novēlēja izturību, pacietību un sadarbību.

Mums bija iespēja iepazīties ar režisori Kristu Burāni, kura pastāstīja par savu darbu, kā arī demonstrēja īsus video par aktuālām tēmām.

Konferences laikā mēs arī tikāmies ar BRITU PADOMES  PROJEKTU VADĪTĀJU pārstāvi Kristīni Ļeontjevu, kura pastāstīja mums par savu darbu, pieredzi un aicināja uz turpmāko sadarbību.

Pēc tam visas skolas, kuras piedalījās šajā projektā “Darīt kopā” dalījās savā pieredzē un prezentēja savu darbu,  vadīja  dažādas darbnīcas, dalījās ar rezultātiem un pārdomām, kā arī apsprieda sadarbību nākotnē.

Mēs (Lietuviešu un Rīgas 51.vidusskola) esam paveikuši milzīgu darbu un gribam pateikt lielu paldies Signei Neimanei par iespēju piedalīties šajā projektā “Darīt kopā”.

Mēs varam pateikt, ka ieguvām labus rezultātus, mēs izmantojām jaunas, daudzveidīgas metodes un idejas savās skolās, mums ir izveidojušās labas savstarpējās attiecības, mēs kļuvām pārliecinātāki nekā bijām, un mēs ieguvām jaunus draugus no Lietuviešu vidusskolas.

 

Direktores vietniece, Anžela Jaroslavceva

 

7e00e9c5 40f1 4187 82e5 d6671562c4c3

70d5fc8c a36a 41b1 b6a0 4b9e28975f97

WhatsApp Image 2020 08 14 at 17.29.09

382938b5 aa13 4046 8ff9 c2e1952f49a5

019aba87 b7c2 4b8f aa74 405a0c152fc0

11eaa875 d127 40f6 92c5 19841f4f7fae

1 lapa no 27