Latvijas Skolas Soma-2020. Smilšu māksla. 1.b

Projekta ietvaros ar dabisko interesi par dabu, radoša un mērķtiecīga  “Smilšu māksla”.

 

Norises vieta, datums - Rīgas 51. vidusskolā, 16.10.2020.

Klase, skolēnu skaits – 1.b, 23 skolēni.

Mūsdienu straujajā laikā, kad bērniem ir pieejamas dažādas digitālās ierīces, skanošas un koši mirgojošas mantas, aktīvas izklaides, bieži vien tiek meklētas mierīgas nodarbības. Krāsaino smilšu nodarbības ir viens no veidiem, kā bērnos atjaunot dabisko interesi par dabu, radošu un mērķtiecīgu darbu. Darbs ar krāsainajām smiltīm veicina bērnu patstāvību, attīsta mākslinieciskās prasmes, sniedz pārliecību par izveidotā darba skaistumu.

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.27.03     WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.23.57

Dalībnieki aktīvi līdzdarbojas.

Visi  darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību, bija apmierināti un  varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par  klases biedru skaistajiem meistardarbiem. Tika gūtas pozitīvas emocijas.

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.25.28

Krāsojot smilšu aplikācijas, nebūs nepieciešams lietot papildus līmi vai smērēt rokas – speciāls līmpapīrs jau ir iestrādāts aplikāciju kartiņās, tāpēc smiltis pielips klāt uzreiz, tiklīdz noņemsiet aplikācijas virsējo papīra kārtu. Katra zīmējuma detaļa ir atdalīta, kas ļauj pielipināt attiecīgās krāsas smiltis ierobežotā platībā, saglabājot zīmējuma kontūras. 

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.25.08 

Tas šo produktu padara tik īpašu, jo zīmējumus ir iespējams izkrāsot ļoti precīzi pēc iedalītajām kontūrām un panākt akurātu rezultātu.

Pēc aktivitātes.

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas (latviešu valoda, dabas zinības, sociālas zinības, vizuāla māksla.)

Secinājumi: Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte bērniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas saglabāsies un priecēs viņus vēl ilgi.

Smilšu aplikāciju krāsošana:

  • attīsta bērnu krāsu izjūtu un fantāziju
  • veicina radošumu
  • izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos
  • attīsta pirkstu un rokas muskulatūru

WhatsApp Image 2020 10 16 at 18.27.18

Paldies D. Znotiņai par pasākuma "Latvijas Skolas Soma" organizēšanu,  projekta ietvaros  ar dabisko interesi par dabu, radoša un mērķtiecīga  “Smilšu māksla”.

                                                                                                                                                                                                                                    1.b klases audzinātāja    J.Trusova.

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST