Latvijas Skolas Soma-2020. Namdara darbnīca.

 

KOKU un KOKAMATNIECĪBAS IEPAZĪŠANA

programmas "LATVIJAS SKOLAS SOMA" ietvaros Rīgas 51.vidusskolā-30.09 un 16.10.

"Koka daudzveidīgā dzīve" ir izzinoši- radoša nodarbība  , kas notika 3. a.b.,c., 4.a.,b, 8.a.,c., 10a.,11.b.-12.b  klašu skolēniem, izzinošā norise ļāva  labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku- vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. Nodarbība tika  iedalīta četrās  savstarpēji papildinošās aktivitātēs.
Izziņa. Interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskati. Sarunas ietvaros skolēni tiek mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.
Prakse. Praktiska darbošnās kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana un kopīgās puķu kastes izgatavošana.
Relaksācija. Aktīva atpūta darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.
Zināšanu nostiprināšana. Skolotāju rīcībā nonāk īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem.

Bija  bagātīgs stāstījums par kokiem Latvijā un kā tos atšķirt pēc struktūras, pēc krāsas, pēc skaņas. Tie tika demonstrēti, taustīti, aplūkoti, ošņāti,  klausīti. Tika pastāstīti daudzi fakti: izplatītākais koks ir priede, tas ir mīksts un tam ir demokrātiska cena; kadiķa izstrādājums smaržo pēc rūgtajām vērmelēm; vīzes taisa no liepas mizas; ābele ir sarkanīga iekšpusē; katrs ceturtais koks Latvijā ir bērzs; ozols simbolizē puisi, vīrieti, savukārt liepa – meiteni, sievieti.

Izzinošās norises  praktiskajā daļā bērni varēja izgriezt savu šodienas izejas biļeti no skolas – vilnīti -, pacīnīties uz koka baļķa ar skaidu maisiem, pastaigāt ar koka kājām, slēpēm, zāģēt pārī ar zāģi ripas, ar cirvi tēst, padzenāt ripu u.tml. 

10

11

12

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST