Latvijas skolas soma - 2020. 10.b

Rīgas 51. vidusskolas 10.b klase

Projekts "Latvijas Skolas soma"

Datums - 24.09.20. un 15.10.20.

Vieta - Raiņa un Aspazijas māja un Ojāra Vācieša  memoriālais muzejs-dzīvoklis

Projekta mērķis- Iepazīstināt  skolēnus ar vidi, kurā dzīvoja un rakstīja dzejnieki. Rosināt interesi par Latvijas vēsturi un kultūras mantojumu.

Raiņa un Aspazijas mājā iespējams iepazīt vidi, kādā Rainis un Aspazija dzīvoja 20. gs. 20. gadu otrajā pusē, Aspazija – līdz 1933. gadam.

Māja glabā atmiņas par abu dzejnieku dzīves redzamo, publisko daļu – pēc atgriešanās no 14 gadus ilgās prombūtnes Šveicē viņi atradās Latvijas kultūras un politiskās dzīves aktivitāšu centrā. Dzīvoklis restaurēts un iekārtots pēc fotoattēliem, dokumentāliem kino kadriem, dzejnieku dienasgrāmatām, izmantojot muzeja krājumā saglabātos oriģināl priekšmetus.

Muzejā aplūkojama un izpētei pieejama unikālā Raiņa un Aspazijas bibliotēka.

 00

Ojāra Vācieša muzejs - te ir memoriālais dzīvoklis, mājas dārzs. Dzejnieka darbistaba un viesistaba, viņa balss ieraksti, videomateriāli, biogrāfiskais CD, Dzejnieka lietas – berete, globuss, boksa cimdi, grāmatas, zīmuļi, zīmējumi, rokraksti palīdz tuvoties Ojāra Vācieša pasaulei, redzēt, dzirdēt, sajust to.
Muzejā divas maināmo izstāžu zāles.
Skolēni uzzināja , ko Ojārs Vācietis kopā ar ģimeni – dzīvesbiedri Ludmilu Azarovu, dēlu Žani un Ludmilas māti Emmu Azarovu pārceļas uz šo māju (toreiz – Lielā Altonavas iela 19) 1960.gada janvārī. Dzejniekam te lemts nodzīvot līdz mūža pēdējai dienai – 1983.gada 28.novembrim.

Šai dzīvesvietai īpaša loma Ojāra Vācieša mūžā un radošajā biogrāfijā. Te tapusi viņa dzejas lielākā un nozīmīgāka daļa. Ludmila Azarova dēvē Pārdaugavu par dzejnieka intelektuālo telpu, par viņa lielo rakstāmgaldu, jo dzeja vispirms “kājām izstaigāta” Arkādijas parkā, ejot gar Māras ezeru, ceļā uz Āgenskalna tirgu, Torņakalna staciju vai tālāk – dodoties ārā no pilsētas, citreiz – pāri Daugavai uz Rīgas vēsturisko centru un vēl tālāk. 

000

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST