Latvijas skolas soma - 2020. 1.b

Rīgas 51. vidusskola 1.b klase

Pasākuma nosaukums – "Latvijas Skolas Soma"

Projekta ietvaros izzinoša, radoša “Sveču liešana”

 

norises vieta, datums - Rīgas 51. vidusskolā ,09.10.2020

Klase, skolēnu skaits – 1.b , 23 skolēni.

Nodarbības mērķis: atklāt bērniem kas ir sveču liešana, kā tā darbojas, sveču vēsturi, kā un kur tās radās.

09.10.2020  projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros skolā viesojās  sveču darbnīcas meistari un 1. b klašu izglītojamiem bija iespēja  piedalīties izzinošā un radošā sveču liešanas meistardarbnīcā.  Izglītojamie uzzināja par sveču vēsturi, kā un kur tās radās, no kā tika  izgatavotas pirmās sveces, kur lietoja sveces, kāpēc vajadzēja meklēt  jaunus sveču izgatavošanas materiālus. Tika pārrunāta arī ugunsdrošība,  kas saistīta ar sveču lietošanu.
Katrs izglītojamais iejutās sveču  meistara lomā, kļūstot par mākslinieku, dizaineri un sveču lējēju. Tika  pagatavotas 3 sveces, izvēloties sev tīkamākos krāsu salikumus. Gatavās  sveces tika iesaiņotas un noformētas kā skaistas dāvanas.

001

Dalībnieki aktīvi līdzdarbojas.

Visi  darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību, bija apmierināti un  varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par  klases biedru skaistajiem meistardarbiem. Tika gūtas pozitīvas emocijas,  sagatavojot šos mazos suvenīrus, kurus var izmantot paši vai arī  uzdāvināt saviem mīļajiem.

002

Izglītojamo atsauksmes:
"Katram svece sanāca citādāka, bija interesanti!" (1.b)
“Man patika taisīt sveces silikona trauciņos”. (1.b)“Man patika tas, ka,kamēr mēs taisījām sveces, mums uzdeva jautājumus”. ( 1.b)
“Patika krāsot sveces”. (1.b)

“Patika liet sveces, jo tad varēju uzdāvināt vienu mammai. (1.b)
“Varēja aiznest uz mājām  veselas 3 sveces”. (1.b)

“Man darbnīca ļoti patika, ļoti skaists darbs iznāca pēc sveču marmorēšanas”. (1.b)

“Man ļoti patika marmorēšana, gribu darīt to atkal”. (1.b)

“Man patika tas, ka mēs varējām paši izvēlēties, ko iepildīt sveču formās”. (1.b)


003

Pēc aktivitātes

Klases stundā ar skolēniem tika pārrunāts par pasākuma ieguvumiem un trūkumiem.

Bērni pastāstīja, kas viņiem patīk vislabāk. Tika apspriests, ko skolēni uzzināja pasākuma laikā un ar kuru mācību priekšmetu saistītas iegūtās zināšanas (latviešu valoda, dabas zinības, sociālas zinības, vizuāla māksla.)

 

Skolēnu secinājumi

Var secināt, ka pasākuma mērķi sasniegti. Katrs izglītojamais iejutās sveču  meistara lomā, kļūstot par mākslinieku, dizaineri un sveču lējēju.. Tika nodrošināta starpdisciplināra saikne, pilnveidotas saskarsmes un komunikāciju prasmes.

Paldies D. Znotiņai par pasākuma "Latvijas Skolas Soma" organizēšanu,  projekta ietvaros izzinoša, radoša “Sveču liešana”.

 1.b klases audzinātāja    J.Trusova.

 

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST