ERASMUS +

Skolotāju Diānas Černikovas  un  Ievas Veikšas  atskaite  par Eiropas skolotāju programmu Erasmus+ training course Creativity in the classroom un theory and practice.

08.08.2022.-12.08.2022. Prāgā. Čehijā.

1.diena-08.08.2022.

Tēma:  1.Iepazīšanās . Savas valsts un skolas prezentācija.

Mērkis: Sadarbibas  veicināšana skolotājiem na dažādām valstīm.

2.Ekskursija pa Prāgu.

Erasmus+ kursi bija lieliska iespēja apgūt jaunas metodes gan klases saliedēšanai, gan mācību procesā īstenojot kompetenču pieeju.

10

Skolotājas pastāstīja par savu valsti, skolu, prezentēja latvijas popularākos saldumus.

11

Grupas dalībnieki no Spānijas, Latvijas, Itālijas, Turcijas sadraudzejas un bija gavavi profesionālai izaugsmei.

12 (1)   12 (2)

Pirmā diena bija veltīta grupas iepazīšanās uzdevumiem un vērsta uz grupas saliedēšanu. Ļoti laba metode kā varam iepazīties ar klasi un uzzināt kā viņi jūtas bija “Uzdod  jautājumus” .Katrs saņem līmlapiņu uz kuras uzraksta:

  1. Savu vārdu ( labi noder ja ir daudz jaunu skolēnu)
  2. Viena vārdā apraksta savu pašsajūtu
  3. Nosauc savu hobiju
  4. Ar ko lepojas.

Nākamais solis-skolotājs sadala pa pāriem un katrs iepazīstina otru izmantojot savas uzrakstītas atbildes. Uz šo iepazīšanos tiek dotas dažas minūtes,tad skolotājas izveido jaunus pārus. Aktivitātes refleksijā bija dažos vārdos jāstāda priekšā savus pārinieks.

Šī metode ir pielietojama arī mācību procesā,mācot skolēniem uzdot korektums un kodolīgus jautājumus un atbildes,tāpat māca uzmanīgi klausīties.

Pēc nodarbībām Eduacademy Prague piedāvāja mūsu grupai ekskursiju pa Pragu ar gidu.

Mēs iepazinamies ar Prāgas populārākām  un slavenām vietām: Prāgas Kremli ar tā trim pagalmiem, Kārļa tiltu ar tā unikālajām 30 skulptūrām, Staramestskas laukumu ar tā pasaules slavenajiem kurantiem, tiskā Sv. Vita katedrāli. Pēc ekskursijas izbaudījam Prāgas vecpilsētu.

13 

Mūsu grupa Prāgas panorāmā.

2.diena-09.08.2022.

Coaching and Creativity for Teachers - besides the activities, the beauty of this course consists of the spontaneous discussion points about education, teachers' burnout and leadership.

Nodarbības mērkis: kā  koučings palīdz skolēniem aktīvi izpausties un noved pie motivētākas un uzmundrinātākas sasniegumiem un panākumiem bagātas dzīves. 

21

Kopā  ar  grupas dalībniekiem, mēs apspriedam katra līdera stila priekšrocībam un trūkumiem.

Identificējam,  kādus vadības veidus mēs paši izmantojat visbiežāk?

21

Interesanta dienas aktivitāte “Mans vārds” , liek strādāt raiti un kustība.

Mūsuprāt šī metode ir pielietojama klases stundās un kolektīva saliedēšanai. Tā paredz arī darbu pāros, uzdevums ir pastāstīt otram cilvēkam par savu vārdu (ko nozīmē, kas to ir devis, vai ģimenē tas ir tradicionāls,ka sadzīvo ar savu vārdu), pie kam skolotājs maiņa pārus. Tas dot iespēju skolēniem iepazīties vienam ar otru. Refleksijā ir jāpastāsta par kuriem vārdiem esi uzzinājis un kas ir bijis īpašs un interesants.

aktivitātes ļauj gan iepazīties ar klasi,gan arī darba metodes ir ļoti mobilāsmērķis tika sasniegts, jo  turpmākajās nodarbībās vērsāmies viens pie otra ka pie jau labiem paziņām.

3.diena-10.08.2022.

1.Coaching and Creativity for the 21st Century Teachers.

My symbol - free activity.

2.Ekskursija uz Petrinas kalnu un  rožu dārzu.

Nodarbības  mērkis:izdomāt savu simbolu, uzzīmēt  to. Diskutēt par savu simbolu ar grupas dalībniekiem, iegaimēt  un uzdot jautājumus par simboliem.

22    23

 

Darbība bija ļoti radoša un interesanta. Mēs daudz uzzinājam par mūsu grupas dalībnieku pasaules redzējumu.

20 

Mūsu grupas dalībnieku simboli.

Pēc spraigas nodarbībās bija iespēja doties ekskursijā uz Petrina kalnu. Kalnā mūs nogādāja trošu vagoniņš . Šajā parkā atrodas ne tikai miniatūrs Eifeļa tornis( kurš starp citu paceļas augstāk par Parīzē esošo  jo atrodas uz kalna) bet arī senākā observatorija un spoguļu labirints. Tomēr mūs visvairāk  sajūsmināja rožu dārzs kurš bija pašā plaukumā. Interesants bija arī atpakaļ ceļš, ko izvēlējāmies mērot kājām no kalna virsotnes un varējām baudīt skatu uz vecpilsētu.

24

4.diena-11.08.2022.

Communication & Teacher language.

Mērķis:Kā atrisināt skolotāju un izglītojamo komunikācijas problēmas.

Izcila čehu mākslinieka Alfonsa Muhas izstādes apmeklēšana.

17   18

15

Apmeklējam unikālo Alfonsa Muhas izstādi, vislielāko čehu mākslinieka darbu kolekciju jūgendstila(moderna) stilā.

16

5.diena-12.08.2022.

1.Nodarbības tēma: Uzmanības un atmiņas aktivizēšanas metodes.

Mērkis: Kā skolēniem attīstīt uzmanību, izmantojot pārbaudītas metodes.

2.Apliecību saņemšana.

Pēdējā kursu diena arī izvērtās ļoti atraktīva. Arī šoreiz tika piedāvāta metode kolektīva saliedēšanai un var noderēt sporta pauzei. “Parādi dzīvnieku “ Dalībnieki nostājas apli un viens dalībnieks rāda nosaukto dzīvnieku ( zilonis,žirafe, zaķis) un blakus esošie palīdz, tad galvenais “animātors” nosauc nākamo cilvēku kurš attēlos un dzīvnieku. Galvenā īpatnība ir tā ka visi uzdevumi ir jāveic ļoti ātri. Tas ļauj trenēt gan uzmanību,gan atmiņu.

14   19

21

Esam godam izturējušas un apliecības saņemtas!

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST