Rīcības dienas 2023

Ar saukli  „Planēta pirmajā vietā” no 6. līdz 12. novembrim visā Latvijā norisinājās Rīcības dienas, ko organizēja Vides izglītības fonds (VIF). Latvijas Ekoskolas un citas izglītības iestādes ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, kopā īstenojot Rīcības dienu kampaņu un pievēršot uzmanību Zaļajam kursam, īpaši izceļot bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, klimata pārmaiņas un bezatkritumu dzīvesveidu, kas tieši sasaucas ar aprites ekonomiku.

Jau otro gadu arī Rīgas 51.vidusskolas skolēni  aktīvi iesaistījās Rīcības dienu kampaņā.  Viņi kopā ar pedagogiem un klases audzinātājiem Rīcības dienu ietvaros  aktualizēja tēmu – vides piesārņojums, īpašu uzmanību pievēršot atkritumu šķirošanai. Tika organizētas radošas diskusijas un veidoti plakāti par atkritumu pārstrādes ciklu.

003 004

12.b klases skolēni izstrādāja projekta darbu „Ekoloģija ir dabas aizsardzības pamats ”. Pētījuma rezultāti un analīze tika atspoguļota informatīvajos plakātos ( ar skaitļiem un diagrammām). Projekta darbu vadīja skolotājs Valērijs Buhvalovs.

  1. – 12. klašu grupā tika organizēta foto izstāde „ Mana daba”. Foto izstādi visas nedēļas garumā varēja vērot skolas vestibilā pie lielā ekrāna, lai ar to varētu iepazīties plašāka auditorija, kā arī skolas viesi. Skolēnus rosināja vērot apkārtējo dabu skolotājs Dmitrijs Romanovs.
  2. klases skolēni organizēja viktorīnu sākumskolas skolēniem „Bioloģiskā daudzveidība”, lai aktualizētu tēmu par dzīvās dabas nozīmīgumu turpmākai planētas saglabāšanai.

Skolotāja Marina Taratutina aicināja piedalīties skolēnus dažāda veida  sportiskajās  aktivitātēs.

„Jautrās stafetes” ( 1. – 3. kl.), sporta spēles „Esi aktīvs” ( 6. – 7.kl.), kā arī volejbola sacensības ( 8.- 9. kl.)

9.novembrī skolā viesojās Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Kārlis Paulis Lasmanis ( Olimpiskās zelta medaļas ieguvējs 2020.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā). Basketbolists ar vidusskolas jauniešiem un sporta skolotāju Oskaru Laurenu aktīvi iesaistījās dažāda veida fiziskās aktivitātēs, tādejādi skolēnus motivējot aktīvi pievērsties sporta nodarbībām.

001 002

12.b klase 9.novembrī kopā ar skolotāju  Svetlanu Curbunovu apmeklēja RSU Anatomijas muzeju, iepazinās ar kolekcijas tapšanas vēsturi, muzeja leģendām un interesantākajiem anatomiskajiem preparātiem.

WhatsApp Image 2023 11 13 at 13.35.04

10.novembrī 12.a klase un skolotāja Ilze Liepniece piedalījās SIA „Envirotech” pārstāves praktiskajā nodarbībā - darbs ar ĢIS sistēmu.

Paldies visiem par piedalīšanos pasākumos!

                                                                        

Informāciju sagatavoja

 Dabaszinātņu, veselības un fiziskās aktivitātes pedagogu   Mk vadītāja I. Liepniece

    

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST