Mācību ekskursija uz Zinātnes centru VIZIUM

Norises vieta, datums – Zinātnes centrs VIZIUM,  24.10.2023.

Klase, skolēnu skaits – 9.b , 16 skolēni.

24.oktobrī 9.a ,9.b., 9.c klases devās izzinošā ekskursijā atmodināt savu zinātkāri, iegrimstot tehnoloģiju un zinātnes piedzīvojumā.

VIZIUM centra mērķis ir parādīt, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide var būt izzinoša.

Zinātnes centra eksponāti izklaidējošā veidā izglīto par STEM jomu, tādējādi vairojot labāku izpratni par skolā apgūstamiem mācību priekšmetiem un veicinot jauniešu interesi saistīt nākotnes profesijas izvēli ar zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku.

Skolēnus zinātnes centrā sagaidīja plaša interaktīva ekspozīcija ar vairāk nekā 80 izglītojošiem eksponātiem, kas interaktīvā un izklaidējošā veidā māca par dabaszinātnēm un tehnoloģijām. Šeit bija iespēja piedzīvot un izjust visdažādākās emocijas, padarot klases ekskursiju par piedzīvojumu, kas paliks atmiņā ilgu laiku!

Zinātnes centra eksponāti ļāva iejusties futbolista, šāvēja un snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, ieskatīties nākotnē un sevi pārbaudīt ar melu detektora palīdzību.

9.kl skolēniem bija iespēja praktiski darboties radošās darbnīcās“3D mākslas darbnīcas un piedalīties zinātnes (ķīmijas) šovā.

Skolēni pārliecinājās, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide var būt izzinoša.

9.kl. izglītojamo atsauksmes:

-Interesanta ekskursija. No VIZIUM centra sapratu, ka Latvijā ir iespējams uzcelt konkurētspējīgu centru kā izglītojošu un jautru atrakciju. Ēkas arhitektūra bija unikāla.

-Zinātnes centrā es iepazinos ar jaunākajām tehnoloģijām, kā arī iepazinos ar dažādiem fizikas un ķīmijas likumiem.

-Patika, ka varējām ar klases biedriem sacensties zināšanās.

-Es uzzināju vairāk par zemestrīcēm, cik stipras tās ir. Man ļoti patika zinātnes šovs, jo tajā bija interesanti eksperimenti.

-Zinātnes centrā bija ļoti daudz interesantu aktivitāšu, piemēram, virtuālā realitāte, ko nebiju nekad mēģinājusi, bija ļoti pārsteidzoši, kā arī šovs bija ļoti informatīvs un aizraujošs.

- Man patika, cik dažādas un radošas bija aktivitātes un tehnoloģijas šajā centrā. Ļoti interesants bija šovs ar skeletu kā ķīmiķi, jo bija iespēja atkārtot savas ķīmijas zināšanas, kuras ne vienmēr ir aktuālas stundās.

 

IMG 7839  IMG 7842  IMG 7850

IMG 7878  IMG 7903  IMG 7911

Super User

TAG_NAME_AUTHOR_POST