Super User

Super User

Otrdiena, 16 Novembris 2021 23:43

Radošās dabaszinību stundas

Apgūstot jauno mācību standartu, 5. klašu skolēni dabaszinību stundās uzzināja jaunu informāciju un padziļināti pētīja tēmu” Dabiskās ekosistēmas Latvijā.” Tēmas noslēgumā skolēni veidoja projektu grupās. Katra grupa izlozēja ekosistēmas nosaukumu, par kuru gatavos projektu . 

         Visas grupas bija jau rūpīgi sagatavojušās mājās, tāpēc darbs klasē veicās raiti. Skolēni ar lielu aizrautību un ieinteresētību strādāja pie sava projekta. Rezultāts bija lielisks! Ieskatieties fotogrāfijās un redzēsiet, cik radoši darbi izdevās skolēniem!

Dabaszinību skolotāja Iveta Zēvalde

ezers1 ezers2 ezers3 ezers4 

mežs1 mežs 2 mežs3

purvs1  purvs2

upe1 upe2 upe3 upe4

Otrdiena, 16 Novembris 2021 23:36

Es zini, gribu, varu – es piedalos

   Latviešu valodas stundās 5. klašu skolēni apguva tēmu “ Es zinu, gribu, varu  – es piedalos.” Tēmas ietvaros skolēni pētīja afišas un sludinājumus par pasākumiem. Analizēja to noformējumu, teksta izkārtojumu un burtu lielumu. Tuvojoties  Latvijas dzimšanas dienai, nolēmām veidot bukletus par pasākumiem vai apskates objektiem Latvijā.   Skolēni meklēja un iepazinās ar informāciju par dažādām Latvijas pilsētām un interesantiem apskates objektiem tajās. Izveidoja interesantus un izzinošus bukletus , iepazīstināja ar tiem savus klasesbiedrus. Nelielu ieskatu mūsu darbiņos piedāvājam arī Jums. Iespējams, ka vēlēsieties apmeklēt kādu pilsētu vai apskates objektu arī jūs!

                                                                                                                                                                     Latviešu valodas skolotāja Iveta Zēvalde

bukleti 1 buklets2 buklets 3

buklets 4 buklets 5

 

 

Otrdiena, 16 Novembris 2021 21:23

Testēšanas kārtība

Departaments pēc sanāksmēm 12.un 13.novembrī ar IZM un VM speciālistiem vienojies par sekojošu izglītojamo testēšanas kārtību:

  1. , 16. un 17. novembrī skolās turpinās izglītojamo rutīnas skrīninga testēšana tikai 1.-6.klases izglītojamiem ar siekalu pūļa testiem atbilstoši laboratorijas noteiktajam grafikam.
  1. , 16. un 17. novembrī 7. – 12.klašu izglītojamie netiek testēti, izņemot gadījumus, ja skola jau noorganizējusi izglītojamo testēšanu un to nav iespējams atcelt.
  1. No – 17. novembrim laboratorijas skolām piegādās ātros Covid -19 antigēna testus. Ja līdz 16.novembra darba dienas beigām nav informācijas par testu piegādi, skolas atbildīgai personai jāsazinās ar piesaistīto laboratoriju, ja tas nav iespējams, informēt I.Kondratjuku (tālr. 29423554) vai I.Štekeli (tālr.29243087).
  1. Skolas visiem 1.-6.klašu skolēniem (arī pārslimojušiem un vakcinētiem) izdala līdz 17.novembrim divus ātro antigēna testu komplektus. Viens komplekts paredzēts izmēģināšanai mājās kopā ar vecākiem, ar otru komplektu testēšanu veic 21.novembrī mājās. Pozitīva testa gadījumā, vecāks informē skolu (klases audzinātāju) un izglītojamais iepriekš pierakstoties laboratorijā veic Covid 19 apstiprinošo testu (siekalu vai nazofaringeālo).

Izmantojiet 8. un 9. punktā pievienotos materiālos, lai iepazītos ar testu lietošanu un iepazīstinātu izglītojamos kā jāveic testēšana.  

  1. novembrī visi 7.-12.klašu skolēni (arī pārslimojušie un vakcinētie) veic testēšanu ar ātrajiem Covid 19 antigēna testiem pedagogu uzraudzībā pirms mācību procesa sākuma drošos epidemioloģiskos apstākļos (maskas, roku dezinfekcija, ievērojot distanci).

Pozitīva testa gadījumā izglītojamais nekavējoties dodas mājās un skola informē vecākus. Izglītojamais veic  Covid 19 apstiprinošo testu (siekalu vai nazofaringeālo).    iepriekš pierakstoties laboratorijā.

Attālinātā mācību procesa laikā izmantojiet 8. un 9. punktā pievienotos materiālos, lai iepazīstinātu izglītojamos kā jāveic testēšana. 

  1. No 22.novembra nevakcinēto un nepārslimojušo izglītojamo testēšana turpinās atbilstoši laboratoriju noteiktajam grafikam ar siekalu pūļa testiem un papildus visu izglītojamo, t.sk. pārslimojušo un vakcinēto testēšana ar ātrajiem Covid -19 antigēna testiem pēc IZM noteiktās shēmas, kura tiks nosūtīta pēc 22.novembra.
  1. Pēc testēšanas ar ātrajiem Covid -19 antigēna testiem, papīra iepakojums un instrukcija jāizmet kopējos atkritumos. Pārējie testēšanas materiāli jāieliek tam paredzētajā  plastikāta maisiņā, šos maisiņus jāiemet lielā atkritumu plastikāta maisā, to aizsien un nodod utilizēšanai laboratorijai.
  2. Testēšanas instrukcija video formātā no Bior un E.Gulbja laboratoriju antigēna testiem:

https://youtu.be/NJ38k16Qbvs

https://www.facebook.com/InstitutsBIOR

  1. Pielikumā Centrālās laboratorijas instrukcija 

ttt

 

              

Koncertlekcija “MŪSU STĀSTS PAR RĪGU”  ir aizraujošs, muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēsta par Rīgas, Latvijas galvaspilsētas kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni. 

Koncerta laikā aktīvākie skolēni varēja gan izdziedāties, gan izdejoties…

Programmā iekļauta mūzika, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā: gregoriskie dziedājumi, Riharda Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas,  latviešu tautasdziesmas «Rīga dimd”, «Rīga, mana baltā Rīga», «Pūt, vējiņi», latviešu komponistu darbi – Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava»; «Es zinu, Tu esi» (labdarības akcijas «Dod Pieci» himna), «Tavs karogs», kā arī citas iemīļotas komponistu Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Jāņa Lūsēna u.c. dziesmas.

https://janiskirsis.com/musu-stasts-par-rigu/ 

 IMG 20210915 123859

IMG 20210915 124231

IMG 20210915 124805 1

TBT 0705

TBT 0717

TBT 0720

 

Pirmdiena, 15 Novembris 2021 06:54

"Latvijas skolas soma". Films "Baltu ciltis".

Projekta  „ Latvijas skolas soma ” ietvaros Rīgas 51. vidusskolas  8. - 12. klašu skolēniem š,g. novembrī bija iespēja noskatīties Laura

 Ābeles un Raita Ābeles režisēto populārzinātnisko dokumentālo piedzīvojumu filmu ,, Baltu ciltis”.
Filma veidota kā  vēsturiska rekonstrukcija. Filmas autori piedāvā skatītājiem vēsturiskus inscenējumus  un saistošu datoranimāciju.

 Filmas apskatītie  notikumi risinās  13.gadsimtā. Kuršu, baltu, sēļu, latgaļu, zemgaļu, prūšu, žemaišu,  augštaišu, kā arī Baltijas somu – lībiešu un Sāmsalas igauņu apdzīvotās teritorijas apceļo tirgotājs no Dānijas - Larss. Viņš ir dāņu spiegs, kuram ir dots uzdevums izzināt visu iespējamo par pēdējām Eiropas pagānu ciltīm.

Skatītājus filmas sižets pārsteidza ar plašu un izglītojošo vēsturisko faktu atspoguļojumu. 

Mums bija iespēja tikties ar filmas režisoru, kur skolēni uzdeva dažādus jautājumus, lai saņemtu atbildes.

 Tādējādi skolēni varēja gūt ieskatu un informāciju par  Latvijas valsts un Eiropas  vēsturi un kultūru. Viņi savas zināšanas paplašināja, iegūto informāciju  veiksmīgi varēs integrēt mācību procesā.

1

2

3

 

Projekta  “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas 51. vidusskolas  2. - 7. klašu skolēniem š,g. oktobrī bija iespēja piedalīties nodarbībā „Iepazīsti stikla mākslu”.

Nodarbībā tika iekļauts 15 minūšu iepazīšanās video par stikla materiāla veidiem un izmantošanas iespējām, stikla mākslu un stikla māksliniekiem Latvijā, kā arī instrukcija kā izveidot savu stikla dekoru. Pēc video noskatīšanās notika praktiskā daļa, kurā skolēns veidoja savu sirds formas dekoru mozaīkas tehnikā. 

 

 1

2

3

TBT 0814  TBT 0817

TBT 0831   TBT 0842  TBT 0846

TBT 0856  TBT 0864

TBT 0866

https://www.youtube.com/watch?v=EeJ6uCEvL8M 

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros šī gada oktobrī Rīgas 51. vidusskolas skolēniem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar  Latvijas, Lietuvas un Beļģijas drāmu „Oļegs” ( režisors Juris Kursietis).

Filma „ Oļegs” ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par Latvijas nepilsoņa labākās dzīves meklējumiem Beļģijā. Galvenais filmas varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, kad viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu likuma pārkāpējs.

Skolēni ar lielu interesi skatījās filmu, jo patiesi tika atainoti austrumeiropiešu skarbie dzīves un sadzīves apstākļi.

 Iespējams, ka daudziem jauniešiem mainījās priekšstats par „saldo” dzīvi ārzemēs.

Dramatiskais vēstījums ne vienam vien lika aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām un  par dzīvības trauslumu.

Pēc filmas noskatīšanās klases stundās audzinātāji ar skolēniem pārrunāja jautājumus par to, kas katram jāzina, pirms dodas strādāt ārpus Latvijas, par darba ārzemēs ieguvumiem un riskiem, kā arī par personīgās drošības jautājumiem.

Mums bija iespēja tikties ar filmas režisoru, kur skolēni uzdeva dažādus jautājumus, lai saņemtu atbildes.

 

ol4

Rīgas 51.vidusskolai

pārtikas  pakas  7.-12.kl. par 01.11.2021-13.05.2021 periodu

izsniegšanas grafiks

 

      Pārtikas paku skolēni (vai vecāki) var saņemt pie skolas iekšējā pagalmā 13. novembrī (sestdienā) 2021.gada pēc grafika noteiktā laika.

      Sakarā ar grozījumiem Ministru kabineta  2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" partīkas pakas saņemšanas laikā ievēro 2 m distānciju un sejas maskas jāvalkā obligāti.

Ja ir kādi jautājumi, lūdzu zvaniet pa talr.  28380605,  26067249

 

laiks

klase

12.30 – 13.00

        7.a           7.b          7.c         

13.00 – 13.30

         8.b           8.c          9.a         

13.30 – 14.00

           8.a           9.b          9.c          

14.00 – 14.30

10.a         10.b        11.a

14.30 – 15.00

 11.b         12.a        12.b

 

00001

                                                                                                                                                                                                                                kopā        5,17

1 lapa no 35